Najczęściej zadawane pytania

 

Jak zarezerwować termin wykonania usługi ?

Jeśli stwierdzacie po obejrzeniu moich zdjęć i zapoznaniu się z ofertą, że jesteście zainteresowani współpracą, informujecie mnie o tym, a ja robię wstępną rezerwację. To poważna decyzja, dlatego daję czas do przemyślenia. Jeśli jakaś inna para w tym czasie będzie pytała o ten termin to skontaktuję się z Wami aby zapytać o Waszą decyzję. Jeśli nie zdecydujecie się na moje usługi, termin pozostaje wolny. 100% rezerwacja następuje po podpisaniu umowy, nawet w postaci elektronicznej lub listownej i po wpłacie zadatku w wysokości 30% wartości zlecenia.

Ślub odbędzie się w innej miejscowości niż Radom, co z dojazdem?

Wszędzie dojeżdżam własnym autem. W dniu ślubu dojazdy 30km od Radomia są w cenie usługi. Przy większych odległościach ustalamy koszty dojazdu oraz rezerwacji i opłacenia noclegu.

Co mieści się na DVD lub Pendrive?

Bez względu jaki nośnik wybierzecie są na nim dwa foldery, w jednym zdjęcia w dużych rozdzielczościach z których możecie wywołać odbitki, zaś w drugim pomniejszone z moim logo do umieszczenia na stronach www lub portalach społecznościowych.

Kto wybiera miejsce na plener ?

Jeśli macie jakieś wymarzone miejsce lub miejsce waszego pierwszego spotkania to czemu nie mielibyśmy go uwiecznić na zdjęciach ? Najbardziej neutralne i sprawdzone miejsca to łąki, pola, skraje lasu, jeziora, ale również opuszczone fabryki czy magazyny. Fajnych miejsc jest wiele, ale przyroda jest najbardziej wdzięczna.

A co z planowanym plenerem jeśli nie ma pogody?

Jeśli nie pada deszcz to też jest pogoda ;). Jeśli boicie się ciężkich ciemnych chmur to przekładamy termin realizacji zdjęć na inny termin.

Czy mamy wpływ na to co znajdzie się w albumie ?

Każdy album czy fotoksiążka to fragment opowiadania z Waszego najwspanialszego dnia, dlatego zawsze staram się aby umieścić chronologicznie wszystkie najważniejsze wydarzenia. W przypadku albumu tradycyjnego zdjęcia wybieram osobiście, co przyspiesza zamawianie odbitek, ale jest możliwość abyście zerknęli na wybrane przeze mnie fotografie.

Podobnie w przypadku fotoksiążki, zdjęcia do składu graficznego rozkładówek wybieram ja, zaś Wy otrzymujecie miniatury do zaakceptowania projektu. Na tym etapie jeszcze coś można zmienić.

Bardzo podoba nam się album/fotoksiążka, czy możemy zamówić również dla rodziców ?

Oczywiście, takim albumem lub pomniejszoną fotoksiążka można obdarować rodziców. Nie ma lepszej formy podziękowania dla rodziców, jak zdjęcia. Z doświadczenia wiem że Oni zaglądają do zdjęć częściej niż świeżo upieczeni małżonkowie.

Mamy „naciski z góry” że zdjęcia to za mało i przydałby się film.

Często Młodzi zostają przyciśnięci do ściany w kwestii braku „kamerzysty”. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, współpracuje z kilkoma dobrymi operatorami z dużym doświadczeniem i pomysłami.

Czy zdjęcia możemy przekazać zespołowi, właścicielowi sali lub kosmetyczce na ich użytek ?

Niestety nie. Umowa jaką zawieramy określa Wasze pola eksploatacji tych fotografii, przekazanie ich do celów komercyjnych łamie nasze ustalenia. Jeśli ktoś z obsługi chciałby je wykorzystać powinien się skontaktować ze mną. Na ogół nie robię z tym problemu, ale muszę wiedzieć gdzie i na jakich zasadach zostaną wykorzystane moje zdjęcia. Użycie bez mojej zgody może się wiązać z przykrymi konsekwencjami.

Wy możecie nimi dysponować do użytku prywatnego, czyli wykonywać odbitki, udostępniać rodzinie, znajomym czy zamieszczać na portalach społecznościowych. Do tego celu (FB) zwykle przygotowuje miniaturki.

Czy jest możliwość modyfikacji pakietów ?

Wszystkie pakiety zostały tak opracowane aby zaspokoić potrzeby i oczekiwania każdej pary. Bez względu na wybór pakietu, moje podejście do klienta i pracy jest zawsze na najwyższym poziomie i aby uszczęśliwić każdą parę dopuszczam modyfikacje poszczególnych pakietów lecz tylko w trakcie spotkania ze mną.

Chcielibyśmy trochę zdjęć z rodziną, ale nie ma tego w pakietach, co wtedy ?

Nie mówię nie, jestem skłonny zorganizować taką mini sesję w trakcie wesela, aby wszyscy których chcecie mieć na fotografiach zapozowali razem z Wami. Jedyny wymóg to wcześniejsze ustalenie ze mną takiej sesji abym był przygotowany. Czas mija, ludzie odchodzą, a fotografie pozostają.